نوشته شده توسط حمید سلیمی ، در 1393/6/21ساعت 00:34، تعداد بازدید: 29,660

با اینکه Notification ها در سیستم عامل اندروید بسیار کاربردی هستند ولی گاهی اوغات می توانند بسیار آزار دهنده باشند. خوشبختانه با چند بار لمس کردن می توانید آنها را غیر فعال کنید. ...

اعلان ها در سیستم عامل اندروید یا همان Notification ها برای با خبر کردن ما از رخدادها و اتفاق هایی است که درون گوشی ما رخ داده است. مثلاً وقتی یک SMS جدید دریافت می کنید یک Notification نشان داده می شود که شما پیام جدیدی داریدو همینطور برای ایمیل و پیام های دیگر، قرار های ملاقات و ... اخیراً با آمدن ابزارهای پوشیدنی هوشمند نظیر ساعت های هوشمند این Notification ها در ساعت نمایش داده می شود و شما با مشاهده صفحه ساعت خود می توانید از آن مطلع شوید. 

متاسفانه برخی از نرم افزار ها و به خصوص بازی ها از Notification ها برای تبلیغ استفاده می کنند. و هر از چند گاهی با نمایش تبلیغات از کاربر دعوت می کنند که روی آن کلیک کنند. همینطور برخی از نرم افزارها مربوط به شبکه های اجتماعی است و ممکن است در هر ساعت تعداد بسیار زیادی Notification نمایش دهد.

اگر اندروید 4 به بالا دارید غیر فعال کردن Notification ها برای یک نرم افزار خاص بسیار راحت است. با انجام دادن کار های زیر Notification را برای یک نرم افزار خاص غیر فعال خواهید کرد.

1. با کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین Notification ها را ببینید

2. روی Notification مورد نظر انگشت خود را نگه دارید و از منوی ظاهر شده گزینه App Info را انتخاب کنید.

App Info

3. در این مرحله تیک کنار Show Notification را بردارید. و در کادر ظاهر شده Ok را انتخاب کنید.
به همین راحتی دیگر از شر notification های مزاحم خلاص می شوید.

App Info

البته به راحتی باز با طی همین مراحل ولی با یک تفاوت می توانید Notification ها را یکبار دیگر فعال کنید. با این تفاوت که به جای مرحله اول و دوم باید وارد Setting و Application شوید و در لیست برنامه ها برنامه خود را پیدا کنید و همین صفحه را خواهید و تیک کنار Show Notification را اینبار بگذارید.

دقت کنید که با این کار فقط Notification را برای آن نرم افزار غیر فعال خواهید کرد و کماکان نرم افزار های دیگر می توانند Notification نمایش دهند. پس برای تک تک برنامه های مطاحم باید این کار را بکنید.

 


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

          

مطالب مرتبط

در همین موضوع: اندروید آموزش
برای نظر دادن لطفاً وارد سایت شوید و یا ثبت نام کنید!

    موضوعات وبلاگ سبو

     
     سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی

    سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی

    سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی یک سیستم بزرگ متشکل از چند زیر سیستم یکپارچه است که به سازمان ها در جهت بهبود عملکرد و در نتیجه افزایش سودآوری و راندمان کاری کمک بسیار زیادی می کند. این سیستم بر اساس نوع سازمان زیر سیستم های متفاوتی دارد ولی زیر سیستم مدیریت مالی و مدیریت منابع انسانی از مهمترین این زیر سیستم هاست.