نوشته شده توسط حمید سلیمی ، در 1391/5/10ساعت 15:21، تعداد بازدید: 26,915

عموماً دو گروه از اشخاص دچار بیماری ام.اس می شوند: گروه نخست افرادی هستند فوق العاده حساس، زودرنج و عصبی و با کمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند گروه دوم شامل افرادی است که از نظر ژنتیکی دارای طبع سردی هستند ...

عموماً دو گروه از اشخاص دچار بیماری ام.اس می شوند:

الف – گروه نخست افرادی هستند فوق العاده حساس، زودرنج و عصبی و با کمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند. یکی از عمده ترین علت های این بیماری، عصبی شدن افراد است که مهم ترین دلیل آن در واقع کمبود مواد غذایی یا مواد معدنی و ویتامین ها در بدن و همچنین مواد زائد در سلول ها و بافت ها است. هرگاه شخص از نظر فیزیولوژی دچال اختلال شود، از نظر سیستم عصبی نیز دچار ناراحتی روحی و روانی خواهد شد و با کمترین برخوردی، عکس العمل نشان خواهد داد.

وقتی که تعادل املاح معدنی در بدن به هم می خورد، انسان با کمترین برخوردی عصبی می شود و همچنین کار غدد درون ریز در بدن مختل می شود. همین امر موجب می شود که ترشحات طبیعی معده مختل و اسید معده به اندازه دوبرابر حد طبیعی شود.روزانه معده یک انسان بالغ حدود دو لیتر اسید کلریدریک ترشح می کند که در هضم غذا نقش اصلی را ایفا می کند. وقتی فردی عصبی می شود، این مقدار اسید به دو برابر حجم واقعی و طبیعی خود می رسد که در واقع روزانه چهار لیتر اسید معده که فوق العاده قوی است، ترشح می شود.

اختلال در غدد درون ریز موجب می شود که سیستم داخلی بدن به هم ریزد و انسان از حالت تعادلی روحی و روانی خارج شود. پس می توان نتیجه گرفت بهترین راهکار درمانی که در زمینه پیشگیری از بیماری ام.اس نیز برای این گروه مؤثر خواهد بود، پرهیز از بروز تنش در مناسبات بین فردی و سعی در کنترل احساسات و عواطف شخصی است افراد زودرنج و حساس باید تلاش کنند تا تفسیر خود را از موقعیت های اجتماعی به گونه ای تغییر دهند تا کمترین فشار روانی بر آنان وارد شود.

M.S.ب – گروه دوم شامل افرادی است که از نظر ژنتیکی دارای طبع سردی هستند و مدام از غذاهای سرد (غذاهایی با PH اسیدی) به حد وفور استفاده می کنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی، سرکه، تمر هندی، ماست، قره قروت و امثال آن دارند. افرادی که دارای چنین طبعی هستند، اگر در مورد غذای مصرفی روزانه خود دقیق نباشند، بیشتر در معرض بیماری ام.اس قرار می گیرند.

عموماً در بیماران مبتلا به ام.اس، PH خون گرایش به حالت اسیدی دارد و اگر این حالت بر اثر نوع تغذیه تکرار شود، بیمار در معرض حملات مداوم قرار خواهد گرفت و حال بیمار به مرور رو به وخامت خواهد رفت. جالب توجه اینکه این نوع بیماران علاقه وافری به مصرف غذاهای دارای حالت اسیدوز نشان می دهند، مانند: ماست، بستنی، ترشی، تمر هندی، ماهی و امثال آن. این گونه بیماران باید از مصرف غذاهای اسیدی دوری جویند تا بدین وسیله از پیشرفت بیماری جلوگیری به عمل آورند. برای پیشگیری از این بیماری در سایر افراد نیز می توان مصرف متعادل مواد غذایی به ویژه اجتناب از مواد غذایی اسیدی را توصیه کرد.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

          

مطالب مرتبط

در همین موضوع: سلامت ام اس پیشگیری
برای نظر دادن لطفاً وارد سایت شوید و یا ثبت نام کنید!

    موضوعات وبلاگ سبو

      
    طراحی سایت و پرتال سازمانی

    طراحی سایت و پرتال سازمانی

    امروزه بازار از آن کسانی است که در محیط اینترنت حرف اول را میزند. ضریب نفوذ اینترنت حتی در کشور ما هم به گونه ایست که هر کس در اینترنت بیشتر معرفی شود بازار بیشتری دارد. از طرفی سهولت ارائه خدمات از طریق اینترنت بر کسی پوشیده نیست. شما هم با داشتن یک وب سایت و یا با ارائه سرویس های خود از طریق وب سایت یا پرتال خود می توانید سهم بیشتری از بازار داشته باشید